Помогите пожалуйста с английским) 8 класс 10 номер (нужно составить предложение о погоде)
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
- Hello! - Hello, lovely day, isn't it? - Absolutely wonderful, nice and warm. What's the weather forecast for tomorrow? Do you know? - Yes, it says it will be bright and sunny. - How nice. Nice weather for outing. - You are right.