Помогите пожалуйста с английским языком. Вставьте глагол To BE ( am, is, are) 1.____ he your brother? 2.____ it a sheep? 3.____ they doctors? 4.____ his sister an actress? 5.____ they tigers? 6.____ it a zebra? 7.____ you...

Помогите пожалуйста с английским языком. Вставьте глагол To BE ( am, is, are) 1.____ he your brother? 2.____ it a sheep? 3.____ they doctors? 4.____ his sister an actress? 5.____ they tigers? 6.____ it a zebra? 7.____ you father a policeman? 8.____ you a businessman? 9.____ her aunt a bousewife? 10.____ they rabbits?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 is 2-is 3-are 4-is(не уверена) 5-are 6-is 7-are 8-are 9-is(не уверена) 10- are