Помогите пожалуйста с английским языком!!! ВЫБЕРИТЕ ПРАВИЛЬНЫЙ ВАРИАНТ ОТВЕТА: 1.Where do elephants come from? A.Russia. B.India. C.England. 2.Do you want some pepsi? A.Yes,please. B.Yes,I am. C.Yes,it is. 3.Do you like swimmin...

Помогите пожалуйста с английским языком!!! ВЫБЕРИТЕ ПРАВИЛЬНЫЙ ВАРИАНТ ОТВЕТА: 1.Where do elephants come from? A.Russia. B.India. C.England. 2.Do you want some pepsi? A.Yes,please. B.Yes,I am. C.Yes,it is. 3.Do you like swimming? A.Yes,I am. B.Yes, I does. C.Yes, I do. 4.What is Yury Gagarin*s nationality? A.He is English. B.He is Spanish. C.He is American.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)C 2)C 3)A 4)B Я думаю что это правильно!
Гость
1. B 2. A 3. C 4. Hi is Russian