Помогите пожалуйста с тестом. 1) - Where are yoy from? - I`m from France. I`m ...... . а) Frish б) French в) Franese г) Francian 2) - What does your mum do? - .................. . а) She`s at home. б) She`s an engineer. в) S...

Помогите пожалуйста с тестом. 1) - Where are yoy from? - I`m from France. I`m ...... . а) Frish б) French в) Franese г) Francian 2) - What does your mum do? - .................. . а) She`s at home. б) She`s an engineer. в) She`s watching TV. г) She`s does my homework. 3) The girls ....... dinner. They are at the cinema. а) isn`t eating б) don`t eat в) aren`t having г) don`t have
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 б) 2 в) 3 г) вотттттттттттттттттттт