Помогите пожалуйста с заданием!!!!Втавьте am,is,are. 1) I___happy.2)This___my brother Tom.3)How old___you?I___8 years old.4)Where___mummy and daddy?They___in the garden.5)The apples___green.6)What___your favourite food?It ____p...

Помогите пожалуйста с заданием!!!!Втавьте am,is,are. 1) I___happy.2)This___my brother Tom.3)How old___you?I___8 years old.4)Where___mummy and daddy?They___in the garden.5)The apples___green.6)What___your favourite food?It ____pi a.7)____you in your room?No,i___not.8)It ___hot.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Am, is,are,am,are,are,is,is,is,is,is ,is
Гость
I am happy.This is my brother Tom.How old are you?I am 8 years old.Where are mum my and daddy?They are in the garden.The apples is green. What are your favourite food? It is pi a .Are you inyour room?No,i am not.it is hot.