Помогите пожалуйста сделать 5 упражнение по английскому языку. Ни чего не понимаю, что тут надо делать. Заранее огромное спасибо Вам за помощь.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Each of the painters wants to drow 2.Each of the cheefs cook 3.Each of these people walking his dog 4.each of these women have bought something in the market 5. Each of the pilots watches the flight route 6.each of person has a mobile phone 7.Each child has a toy 8.women talk to each other