Помогите пожалуйста! сделать английский язык! Закончи эти предложения,выбрав правильную форму глагола. 1) We (ride/rides) jur bikes by the lake. 2) Herry and Emily (meet/meets) under a big old tree. 3) The elf (feed/feeds her ...

Помогите пожалуйста! сделать английский язык! Закончи эти предложения,выбрав правильную форму глагола. 1) We (ride/rides) jur bikes by the lake. 2) Herry and Emily (meet/meets) under a big old tree. 3) The elf (feed/feeds her pet. 4) You (kiss/kisses) your mum goodnight. 5) They (sleep/sleeps) at night. 6) My parents (help/helps) my grandad.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We ride your bikes by the lake.2) Herry and Emily meet under a big old tree. 3) The elf feeds her pet. You kiss your mum goodnight.) They sleep at night. 6) My parents help my grandad.
Гость
1)ride 2)meets 3)feeds 4)kiss 5)sleep 6)help