Помогите пожалуйста сделать четыре вопросов к двум предложением 1)Альтернативный 2) Общий 3)специальный 4) разделительный К этим предложениям My friends are in the park. Our parents go to Moscow every day.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Does your perents go to Moscow or Simferopol every day? 2) Does your perents go to Moscow every day? 3) where your perents go every day? 4) Our perents go to Moscow every day, don't they? 1) Are your friends in the park or in the church? 2)Are your friends in the park? 3) Where are your friend? 4) My friends are in the park, aren't they?