ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА СДЕЛАТЬ ЗАДАНИЕ ПО ИН.ЯЗ!!!!!!! Complete the sentences with is called or was made. 1) Something we do for pleasure _____ a hobby 2)The first jigsaw puzzle ____ of wood 3)Coin collecting ____ the 'king of ho...

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА СДЕЛАТЬ ЗАДАНИЕ ПО ИН.ЯЗ!!!!!!! Complete the sentences with is called or was made. 1) Something we do for pleasure _____ a hobby 2)The first jigsaw puzzle ____ of wood 3)Coin collecting ____ the 'king of hobbies' 4)The first jigsaw puzzle ____ by John Spilsbury ДАЮ 15 БАЛЛОВ
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.is called 2.was made 3.is called 4.was made
Гость
Ответ ответ ответ ответ