Помогите пожалуйста сделать задание (с разбором слов). 25 баллов.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. заінелых, 2. ўзысці, 3. пайшоў, перайшоў, 4. сыходзіць, 5. заіскрыцца, 6. спадыспаду, 7. перайначыўся, 8. падышоў рэдкі - рэд-кі (два склады, першы націскны)  р - (р) - зычны, звонкі няпарны (санорны), цвёрды няпарны (зацвярдзелы)  э - (э) - галосны, націскны д - (т) - зычны, глухі парны, цвёрды парны к - (к') - зычны, глухі няпарны, мяккі парны і - (і) - галосны, ненаціскны ____________ 5 літар, 5 гукаў небасхіл <-- неба, схіл (складанне) Замарожанае (кола) - дзеепрыметнік. П.ф. - замарожаны. Залежны стан, закончанае трыванне, прошлы час; адзіночны лік, ніякі род, назоўны склон. Поўны.   З'яўляецца азначэннем.