Помогите пожалуйста составить мини сочинение по английскому из 5-6 предложений со словами crime, case, crime scene, commit a crime, criminal, evidence, examine, find out, suspect, witness! это нужно очень срочно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Yesterday was a big crime  My friend has committed a crime  I need the his evidence  I need find out something  Yesterday I was witness