Помогите пожалуйста составить предложения со словамиunkinduneasyunhappyunfriendly unimportantunfisheduncomfortableПереводчиком пожалуйста не пользуйтесь!

Помогите пожалуйста составить предложения со словами unkind uneasy unhappy unfriendly  unimportant unfished uncomfortable Переводчиком пожалуйста не пользуйтесь!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He is very unkind, you know... It will be uneasy, but I will do it! Lera is very unhappy because of mark Those guys are really unfriendly, do not even try to stay near them! It doesn't matter, it is unimportant! I do not want to lend you my homework, it is unfinished/ This table is so tall and chair isn't tall enough, that's way it is very uncorfortable!