Помогите пожалуйста составить предложения в отрицательной форме, вопросительной , с вопросом where, when. По каждому предложению. 1.They went to forest yesterday. 2.He played football last week. 3.She was in London 5 years ago.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Where they went yesterday? When they went to forest? 2) Where he played football last week? When he played football? 3) Where she was 5 years ago? When she was in London?