Помогите пожалуйста. Составьте предложения, поставив слова в правельном птрядке. Обращай внимание на тип предложения и порядок слов. 11)not, children, like, stories, sad, do 12)letters, does, mother, get, your 13)home, at, have...

Помогите пожалуйста. Составьте предложения, поставив слова в правельном птрядке. Обращай внимание на тип предложения и порядок слов. 11)not, children, like, stories, sad, do 12)letters, does, mother, get, your 13)home, at, have, does, he, lunch 14)Tom, his, the, teeth, cleans, morning, in
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
11 Children do not like sad stories 12 Mother does not get your letters 13 Does he have lunch at home? 14 Tom cleans his teeth in the morning.