Помогите пожалуйста! Сравнение виде таблицы школа в Казахстане  и Британии на английском.

Помогите пожалуйста!  Сравнение виде таблицы школа в Казахстане  и Британии на английском.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Britain - 1) In English schools each student chooses a suject that he is interested.                  2) They are trained five times a week.                   3) In England there is a special school for girls and boys.                  4) Biology lesson they going directly to nature.  Kazakhstan - 1) In Kazakh schools girls and boys learn together.                        2) They are trained six times a week.