Помогите пожалуйста сравнить на английском например лошадь больше кошки (по картинкам) 1строка big/small 2строка fat/thin 3строка high/low 4строка happy/sad

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The horse is bigger than a cat. The mouse is smaller than a cat.  Carlson is fatter than Neznayka. Buratino is thinner than Neznayka. The church is higher than an apartment block. The house is lower than an apartment block. Имя третьего мальчика (не видно) is happier than Mary. Bob is sadder than Mary.