Помогите, пожалуйста! Срочно надо! Спасибо*Выберите правильный ответ.26. The safest topic for conversation in England is ___.a) politics   b) music     c) weather   d) love                 27. A double-decker is ___.a) a train ...

Помогите, пожалуйста! Срочно надо! Спасибо* Выберите правильный ответ. 26. The safest topic for conversation in England is ___. a) politics   b) music     c) weather   d) love                  27. A double-decker is ___. a) a train     b)  a small plane  с) a hotel room for two people  d) a bus                    28. The common name for a toy bear in England is ___. a) Michael-bear    b) Tom-bear         c) Teddy-bear      d) Jack-bear
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
26)с,  27)d. 28)c.  Легкий же тест))