ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА! Срочно! Напишите пожалуйста письма! You have 30 minutes to do this task. You have received a letter from your English-speaking pen friend, … We are having a Maths test tomorrow. It makes me feel scared! I w...

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА! Срочно! Напишите пожалуйста письма! You have 30 minutes to do this task. You have received a letter from your English-speaking pen friend, … We are having a Maths test tomorrow. It makes me feel scared! I would rather have three language tests instead of one Maths test. I really find learning foreign languages interesting and not difficult at all.What subject is the most difficult for you? What do you do to improve your English?  What language apart from English would you like to learn and why?... Write him a letter and answer his 3 questions. Write 100–120 words. Remember the rules of letter writing You have received a letter from your English-speaking pen friend, …  I’ve just watched a TV series about robots, their past and future. Robots are so cool! If only they could do my homework… ...What jobs would you like a robot to do at your home? What else can robots be used for? Do you find science fiction films interesting or not, and why?.... Write him a letter and answer his 3 questions. The end of the school year is usually a very stressful time for me. We have to take lots of tests and exams. The only thing that makes me happy is that the holidays are coming. ... …What exams do you take this year? How do you prepare for your English exam? What are your plans for the coming summer holidays?... Write him a letter and answer his 3 questions I had to change school because we had moved to a new house. My new school is right next to it. It is very convenient but everything is so strange here: new rules, a new uniform, new people. I haven’t made any friends yet  ... …How long does it take you to get to your school? What clothes do you wear to school?  How do you spend time with your school friends? … Write him a letter and answer his 3 questions.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
У вас есть 30 минут для выполнения этой задачи.Вы получили письмо от вашего англоговорящего друга по переписке,... У нас Математика завтра. Это заставляет меня чувствовать себя страшно! Я бы предпочел иметь трех языковых тестов, а не один тест по математике. Я считаю изучение иностранных языков интересно и совсем не сложно.Какой предмет является самым трудным для вас? Что вы делаете, чтобы улучшить свой английский? Какой язык кроме английского вы хотели бы выучить и почему?...Напишите ему письмо и ответить на его 3 вопроса.Напишите 100-120 слов. Вспомните правила написания буквВы получили письмо от вашего англоговорящего друга по переписке,... Я просто смотрел сериал про роботов, их прошлое и будущее. Роботы-это так здорово! Если только они могли бы сделать мою домашнюю работу......Какие задания вы бы как робот делать в вашем доме? Что еще могут ли роботы быть использованы для? Вы находите научная фантастика фильмы интересные или нет, и почему?....Напишите ему письмо и ответить на его 3 вопроса.Конец учебного года обычно очень напряженное время для меня. Мы должны принять много тестов и экзаменов. Единственная вещь, которая делает меня счастливым, что грядут праздники. ......Какие экзамены вы берете в этом году? Как ты готовишься к английскому? Каковы ваши планы на предстоящие летние каникулы?...Напишите ему письмо и ответить на его 3 вопросаМне пришлось сменить школу, потому что мы переехали в новый дом. Моя новая школа находится прямо рядом с ним. Это очень удобно, но все это так странно здесь: новые правила, новая форма, новые люди. Я не сделал никаких друзей ......Как долго это берет вас, чтобы добраться до Вашей школы? Какую одежду вы носите в школу? Как вы проводите время со своими школьными друзьями? ...Напишите ему письмо и ответить на его 3 вопроса.