Помогите, пожалуйста. Срочно! Translate. 1. I couldn't make out what he was saying 2. Why don't you make up with Alice? 3. They made up his face to look like a clown. 4. He brought her flowers to make up for being late. 5. He ...

Помогите, пожалуйста. Срочно! Translate. 1. I couldn't make out what he was saying 2. Why don't you make up with Alice? 3. They made up his face to look like a clown. 4. He brought her flowers to make up for being late. 5. He made for the door 6. I don't know what to make of him 7. The song made him into a star 8. They made off with all the laptops that were in the computer store.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.я не смогла разобрать что она сказала. 2.почему бы вам не помериться с Алисой 3.они сделали так что его лицо похоже на клоуна. 4.он принес ей цветы чтобы компенсировать то что он опоздал 5.он направился к двери 6.я не знаю что сделать для него  7.песня сделала его звездой 8.они убежали со всеми ноутбуками, которые находились в компьютерном магазине