Помогите пожалуйста . Употребите правильно личные местоимения в следующих предложениях. 1) ... is a teacher. a) I 2) ... are good friends. b) You 3) ... is a black table. c) He 4) ... am a ...

Помогите пожалуйста . Употребите правильно личные местоимения в следующих предложениях. 1) ... is a teacher. a) I 2) ... are good friends. b) You 3) ... is a black table. c) He 4) ... am a pupil. d) She 5) ... is a clever man. e) It 6) ... are fine. f)We 7) ... often go for a walk together. g) They
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 - d 2 - f 3 - e 4 - a 5 - c 6 - b 7 - g