Помогите пожалуйста! Время напишите прописью. Где ..... нужно вставить слова. Пожалуйста!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. half past 3. the time, seven o'clock 4.half past seven, go to school 6. twenty minutes past eleven, it's time to have lunch 7. twelve o'clock 8.quarter past three, go home 10.time is it, four o'clock, time to have lunch 11.time is it, quarter to five 12.five o'clock, dinner 14. six o'clock, for walk 15.seven o'clock, playing computer games 16.time is it,nine o'clock, sunset 17.quarter past ten, time to go to bed 18.twelve o'clock, late, to sleep