Помогите пожалуйста вставить артиклы "a" и "an" 1 WE CAN SEE---------- ANT.IT IS ---------- BLACK ANT. 2 IT IS --------COAT. IT IS ---------OLD COAT . 3 EMILY IS ------------ ELF. SHE IS --------HAPPY ELF. 4 I CAN SEE -----...

Помогите пожалуйста вставить артиклы "a" и "an" 1 WE CAN SEE---------- ANT.IT IS ---------- BLACK ANT. 2 IT IS --------COAT. IT IS ---------OLD COAT . 3 EMILY IS ------------ ELF. SHE IS --------HAPPY ELF. 4 I CAN SEE --------- EGG. IT IS---------- LITTLE EGG.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.an ant                              a black 2.a coat                              an old 3.an elf                               a happy 4.an egg                             a little