Помогите пожалуйста выполнить задание (в документе). Unit 46 задание 46.2

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
She wasn"t coming to the party that day. Ann didn't like . You knew no people/didn't"know anyone I thought you said you wouldn't be here the following week I thought you said you weren" t going out that evening I thought you said you couldn't" speak French I thought you said you had been