Помогите пожалуйста))))) Which is your favorite means of transport while on holiday. Why?маленькое сочинение))) 3-5 предложений

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favourite mean of transport while I'm on holiday is actually a bicycle . I really like to spend holiday riding on my bike, because it's not only makes my health better moreover it's gives me a pleasure to feel the wind slaping on my face and look around myself to see all beauty of the world.