Помогите пожалуйста!!! Задание IV. Поставьте все возможные вопросы к предложению. Например: They came home late yesterday. Общий: Did they come home late yesterday? Альтернативный: Did they come home or to the party late yester...

Помогите пожалуйста!!! Задание IV. Поставьте все возможные вопросы к предложению. Например: They came home late yesterday. Общий: Did they come home late yesterday? Альтернативный: Did they come home or to the party late yesterday? Разделительный: They came home late yesterday, didn’t they? Специальные: Who came home late yesterday? When did they come home? We had a good walk that morning.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Did we have a good walk that morning? Did we have a good or a bad walk that morning? We had a good walk that morning,didn't we? Who had a good walk that morning?What walk did we have that morning?When did we have a good walk?What did we have that morning?