Помогите пожалуйста! Задание по англ. яз. Задайте вопросы. Ответ Вопрос 1. He is little. .........................little ? 2. She is from Africa. .........................from Africa ? 3. We are from Russia. ....................

Помогите пожалуйста! Задание по англ. яз. Задайте вопросы. Ответ Вопрос 1. He is little. .........................little ? 2. She is from Africa. .........................from Africa ? 3. We are from Russia. ........................from Russia? 4. It is grey. ........................grey? 5. They are doctors. .........................doctors?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Is he little? 2 Is she from Africa? 3. Are we from Russia? 4. Is it grey? 5. Are they doctors?