Помогите пожалуйста. Задание:Make nouns from these verbs. Use the Wordlist to help you if necessary. add, celebrate, collect, complete, decorate, describe, educate, found, include,locate.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Addition.Celebration.Collection.Completion.Decoration.Description.Education.Foundation.Inclusion.Location.
Гость
Addition, celebration, collection, completion, decoration, description, education, foundation, inclusion, location. Удачи!!!