ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТАА, ОЧ СРОЧНОО Раскройте скобки, употребляя глаголы в Past Indefinite или Present Perfect: 1. I already (to do) my homework. Now I can go for a walk. 2. I (to do) my homework yesterday. 3. He just (to come) ho...

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТАА, ОЧ СРОЧНОО Раскройте скобки, употребляя глаголы в Past Indefinite или Present Perfect: 1. I already (to do) my homework. Now I can go for a walk. 2. I (to do) my homework yesterday. 3. He just (to come) home. 4. He (to come) home a minute ago. 5. Nick (to play) football yesterday. 6. She already (to come) from school. Now she is doing her homework. 7. I (to read) this book last year. 8. I (to read) this book this year. 9.1 never (to be) to Washington. 10. You ever (to be) toNew York? 11. You ever (to see) the eruption of a volcano?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. DOne 2.Did 3.Came(не 100 %) 4.Came 5.Played 6.come 7.Read(непр.глаг.) 8. Will Read 9.Was(не 100 %) 10.Been(не 100 %) 11.Saw
Гость
have already done did has just come came played has already come read have read have never been Have you ever been... Have you ever seen... Вот это 100%