Помогите пожалуйста!!!Очень нужно!!!! Нужно поставить предложения в отрицательную и вопросительную форму. 1) I've met him before. 2) They've learned yhe new rule. 3) He's finished his work. 4) The boy has woken up. 5) She's mad...

Помогите пожалуйста!!!Очень нужно!!!! Нужно поставить предложения в отрицательную и вопросительную форму. 1) I've met him before. 2) They've learned yhe new rule. 3) He's finished his work. 4) The boy has woken up. 5) She's made this mistake before. 6) They've had a long walk today.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I haven't met him before.-Have I met...? 2) They haven't learned the new rule- have they learn...? 3) He hasn't  finished his work- has he finished..? 4) The boy has not  woken up- Has the boy woken up...? 5) She hasn't made this mistake before- Has she made...? 6) They haven't had a long walk today- Have they had...?