Помогите пожалуйста....ОТВЕТЬ НА ВОПРОСЫ И СОСТАВЬ КОРОТКИЙ РАССКАЗ :1)Do you like playing with your friends?2)do you often stay at home alone?3)do you like staying at home? Why?Why not?4)what do you usually do?5)are you scared...

Помогите пожалуйста....ОТВЕТЬ НА ВОПРОСЫ И СОСТАВЬ КОРОТКИЙ РАССКАЗ :1)Do you like playing with your friends?2)do you often stay at home alone?3)do you like staying at home? Why?Why not?4)what do you usually do?5)are you scared to stay at home alone?why?why not?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I very like playing with my friends. I often stay at home alone. I don`t like staying at home because it is boring. When I stay at home,I usually play computer games. I am not scared,when I stay at home alone. Примерно так.