Помогите пожалуйста!!!!Поставьте специальные вопросы к словам в скобках: 1)Ann works at a (school). 2)(My friends) come from England . 3)Susan learned (French) at school.4)Alex will ride (his father's) car. 5)There are (a lot o...

Помогите пожалуйста!!!!Поставьте специальные вопросы к словам в скобках: 1)Ann works at a (school). 2)(My friends) come from England . 3)Susan learned (French) at school.4)Alex will ride (his father's) car. 5)There are (a lot of )vegetables on the table. 6)The flower is (pink).
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1Where Ann works? 3What Susan learned at school