ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!СРОЧНО НАДО!(1.Заполни анкету для занятий в кружке любителей Английского языка.4)Favourite subjects : I like to___________(Напишите пожалуйста что то про рисование)  2.Напиши рассказ о предстоящих каникулах ...

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!СРОЧНО НАДО!( 1.Заполни анкету для занятий в кружке любителей Английского языка. 4)Favourite subjects : I like to___________(Напишите пожалуйста что то про рисование)  2.Напиши рассказ о предстоящих каникулах в волшебной стране. We will go to fairy land in___________________. It will be_________________________________. We will live in_____________________________. There will be a bedroom,____________________in our house. We will have TV,___________________________in our room. We will play________________________________________________. Let's go to fairy land together!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
4)Favourite subjects : I like to_draw_  2.Напиши рассказ о предстоящих каникулах в волшебной стране. We will go to fairy land in_summer___. It will be___interesting____________________. We will live in___a beautiful house__. There will be a bedroom,_a living room, a kitchen, a bathroom, a guest room__in our house. We will have TV,__a table, fthree chairs, three beds, a wardrobe, _two armchairs and a computer__in our room. We will play_computer games, draw funny pictures, swim in the river and read fairy tales___. Let's go to fairy land together!