Помогите пожалуйста!!!Употребите глаголы данные в скобках в правильном времени.1. My Granny (to grow) roses every year.2. My parents (to buy) me a new mobile phone next week.3. the children ( to decorate) a New year tree yester...

Помогите пожалуйста!!!Употребите глаголы данные в скобках в правильном времени.1. My Granny (to grow) roses every year.2. My parents (to buy) me a new mobile phone next week.3. the children ( to decorate) a New year tree yesterday.4. I ( to learn) a poem now.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1my granny growes roses every year 2  will be buying 3 decorated 4 am learning