Помогите пожалуйста,задали написать рекламу любого предмета на английском языке,кто может помогите пожалуйста!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Today I want to tell you about a phone like the Samsung Galaxy 2! This phone has a touch screen, a good camera, Bluetooth, Wi fi and 3g. I encourage everyone to buy this phone. You will not regret!       Про телефон!
Гость
In new shop "Clothes" sell many jeans for the low price!