ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!!Желательно с переводом!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Перевод: Дорогой ____ Здравствуй!Я пишу,чтобы рассказать тебе о _______ Скоро у меня будет ______ Я хотел бы получить_______ Я позвоню ему/ей_______ Я буду_______ Когда мои друзья приходят ко мне,__________ Мы также можем__________ Это будет________ Там есть(имеется)_________ Как насчет_________ Что тебе нравится_________ Я надеюсь_______ Лучший_______ ________
Гость
Dear Tom (выбери любое понравившееся имя), Hi! I'm writing to tell you that I have a birthday party. I'd like to get a puppy. I'll call him (любое имя) I will take care of him, go for a walk with him and love him. When my friends come to my place, the party'll begin and we'll have fun. We also can dance and sing in karaoke. It'll be so fun! What about your birthday? What would you like to get? I hope, you'll answer me soon. Best wishes, Masha.