Помогите ПОЖАЛУЙСТО напишите придложения 3 штук одно с словом big 2 со словом deep,и ещё со словом high по английскому

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
i have big cat i eat big cake today he look like big apple it was a deep cave i went down into a deep pit the tree grew high this mountain was difficult to conquer, becouse it was very high