Помогите пожалуюста найти пословицы про национальную казахскую одежду на казахском языке

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Жақыныңды жат етсең, Жатқа күлкі боларсың.Сторониться своих - стать посмешищем для чужих Мал қонысын іздейді, Ер туысын іздейді.Скотина ищет свой хлев, джигит - свою родню. Ағайын бірде араз, бірде тату.Родичи и ссорятся, и мирятся, но никогда не расходятся Қыз - қонақДочь - гостья
Гость
Күлпара басымда пұшпақ тымақ. Ішкі бауын өткізген тесік құлақ. Тобылғыдан кесіп ап,жіппен қадап, Артын белге қыстырған бар құрысқақ.