Помогите пожайлуста 2 класс!!!. Джек записал разговор Билла и Дика на магнитофон ,некоторые слова и предложения не записались. Какие? на пиши их... 1..............................
Помогите пожайлуста 2 класс!!!. Джек записал разговор Билла и Дика на магнитофон ,некоторые слова и предложения не записались. Какие? на пиши их... 1....................................... 2.. Hi, Bill ! 3..Do you want to play? 4........................................................... 5...................................... 6. But I cant play Lego. 7..Can you play computer gameS? 8........................................................ 9. Do you like to play with a computer? 10...............…..….….............. 11...................................................... 12. Yes, I've got a robot. 13. Then let's play with it. 14..................................... 17. With great............. .
Ответ(ы) на вопрос:
1.Hello,Jack! 2.. Hi, Bill !
3..Do you want to play? 4.Yes,I want to play.
5. Let's play Lego. 6. But I cant play Lego.7..Can you play computer gameS? 8.I can play comruteg games.
9. Do you like to play with a computer? 10.I like to play with computer games.11.Have you got a robot? 12. Yes, I've got a robot.13. Then let's play with it. 14. Let's play.17. With great pleasure.