Помогите пожайлуста! контрольний твір по творчості М. Коцюбинського Дорогою ціною.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
М. Коцюбинський працював у різних літературних стилях. Його повість «Дорогою ціною» поєднує елементи романтизму та реалізму, але письменника  вважають одним із засновників модернізму в українській літературі. Як і модернізм є не просто стилем чи літературним напрямом, а й цілим світоглядом, який втілювався у безлічі мистецьких відгалужень. Так, М. Коцюбинський створив виразно імпресіоністичний твір «Інтермеццо», звертався письменник і до експресіонізму, – зокрема, у творі «Цвіт яблуні». Розкажіть про історичну ситуацію, яка зображена у повісті «Дорогою ціною». Повість «Дорогою ціною» описує часи кріпаччини. Це один з найскладніших періодів української історії. Коли поневолене селянство страждало, під ярмом кріпатчини, знаходились люди, які ладні були віддати життя за свободу, не вміють коритися антигуманному суспільному порядку. Саме таких людей і зображує Коцюбинський у своєму творі. Схарактеризуйте головних персонажів повісті. Розкажіть про образ Івана Котигорошка.Іван Котигорошко є одним з другорядних образів повісті. Але цей образ письменникові вдалося змалювати яскравим, не менш живих та індивідуальнихобразів головних героїв Остапа та Соломії. Іван Котигорошко постає перед читачем людиною рішучою, твердою у своїх рішеннях та вчинках, він понад усе цінує дружбу, ладний пожертвувати власним життям заради друзів. Що ви можете сказати про жанрову приналежність твору. Твір «Дорогою ціною» є епічним твором, який належить до жанру повісті. Мир епічного твору визначається за його обсягом, кількістю персонажів, про-міжком часу, який зображено, кількістю сюжетних ліній, композицією та іншими чинниками. За жанровим різновидом цей твір є пригодницькою повістю. Визначіть пафос твору.Назвіть проблеми, порушені у творі М. Коцюбинського «Дорогою ціною». Як вони відображуються у назві повісті? Окрім соціальних проблем, М. Коцюбинський у своїй повісті звертається до проблем філософських: чи є свобода потребою людини? Якою ціною вона може дістанатися? Як оцінює свободу людина? Як зберегти свою душу в антигуманному світі? На всі ці питання намагається дати відповідь автор. Назва твору зумовлена не тільки сюжетом твору, а й його проблематикою: свобода людини – настільки важлива потреба людського духу, що її варто здобувати навіть такою дорогою ціною, як власне життя. Чи вважаєте ви цей твір і досі актуальним? Обгрунтуйте свою думку.Часопростір – одна з важливих складових літературного твору. Це не тільки зображення тих чи інших подій і їх розташування у часі, але набагато більше. Час у літературному творі об’єднує і власне хронологічний перебіг подій, і ретроспекції у минуле чи майбутнє, і час символічний, як: образи ночі, дня, світанку – часто вони несуть певне символічне навантаження. Так само і простір поєднує простір реальний і простір символічний, простір уяви персонажів тощо.