Помогите придумать 7 предложений с use to!!! Очень срочно пожалуйста!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I use to watch cartoons when I was a kid. 2) She use to be a waitress when she lived in Moscow. 3) Ann use to have headaches, now she feels quite well. 4) We use to go out a lot in the summer. 5) I use to play tennis a lot but I don't play very often now. Прости что только 5 Отметь как лучший пожалуйста