Помогите продолжить плииииииииииз. Sport activities: athletic, climbing, mountaineering,_____________________________

Помогите продолжить плииииииииииз. Sport activities: athletic, climbing, mountaineering,__________________________________________________. Playing games: golf, water-polo, bowing, fencing, judo, _____________________________________________________________. Other activities: gardening, travelling, (e.g. visiting the countryside, the seaside, historical buildings _______________________________ ), driving a car, going to the theatre, ________________________________________________________________________________.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Diving,cycling,surfing,parachuting,swimming,football,basketball,volleyball,hockey,golf,skiing Надеюсь,чем-то помогла)