Помогите прооооооошу, очень-очень, даю сколько есть поставьте следующие предлож?

Помогите прооооооошу, очень-очень, даю сколько есть поставьте следующие предлож??ния вопросительную и отрицательную форму 1) I ____ to Boston yet ( not be ) 2)Kate and Jess ____ a nice cat recently (buy) 3) Recently my friend and I ___ an UFO (see)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Have I been to Boston yet? 2) Have Kate and Jess bought a nice cat recently? 3) Have my friend and I recently seen a UFO? 1) I have not been to Boston yet. 2) Kate and Jess haven't bought a nice cat recently. 3) My friend and I haven't seen an UFO recently.