Помогите пж. Напишите описание экстремального вида спорта по плану: - What are extreme sports? - What sports? Why is it extreme? - How to do it? - What should you have? (equipment) - Your attitude to it Извиняюсь, если есть оши...

Помогите пж. Напишите описание экстремального вида спорта по плану: - What are extreme sports? - What sports? Why is it extreme? - How to do it? - What should you have? (equipment) - Your attitude to it Извиняюсь, если есть ошибки. Желательно (но не обязательно) о бэйс джампинге
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
There BASE Jumping. They have complex movements that are better for people not to repeat. They have a helmet, protective clothing.