Помогите пж составить предложения is / Alise / for the English test / preparing not / is / sleeping / Phil the / girls / drawing / are is / Why / Kate / lemon tea / making now / it / Is / snowing

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Alice is preparing for the English test. Phil is not sleeping. The girls are drawing. Why is Kate making lemon tea? Now it is snowing.
Гость
есть / Алисе / для теста английского / подготовканет / есть / спящий / Phil/ девушки / рисунок / являютсяесть / Почему / Kate / лимон чая /Теперь идет снег