Помогите решить номера 2,5,6 в тетради по англиском

Гость
2) 1. It's quarter past 8 2. It's 5 o'clock 3. It's quarter to 4 4. It's half past 6 5. It's quarter to 10 6. It's about half past 7 7. It's quarter past 2 4) 1. Have you got the time please? 2. It's 10 o'clock 3. Yes, I do 4. So Jenny, what time do you get up? 5) at, in, at, at, in, in, at, at, at