Помогите с английским, закончи предложения1. Put the books on the (полка).2. Put the plant on the (подоконник).3. Put the bag on the (парта).4. Put the mathes on the (стол).5. Put the eggs on the (тарелка).

Помогите с английским, закончи предложения 1. Put the books on the (полка). 2. Put the plant on the (подоконник). 3. Put the bag on the (парта). 4. Put the mathes on the (стол). 5. Put the eggs on the (тарелка).
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) shelf 2) window sill 3) desk 4) table 5) plate