Помогите с тестом я учил француский а тест нужно задать кровь из носу заранее спасибо 1 задание:Вставите вспомогательный глагол Do или Does 1 he go to the baech very often ? 2 we have any pens ? 3 she know you ? 4 i close at ...

Помогите с тестом я учил француский а тест нужно задать кровь из носу заранее спасибо 1 задание:Вставите вспомогательный глагол Do или Does 1 he go to the baech very often ? 2 we have any pens ? 3 she know you ? 4 i close at 6.30 pm? 5 they smoke? 6 i look funny in these jeans? 7 Bill and Anne like each other? 9 you want to do to the movies? задание №2 вставьте краткую форму глагола will 1 she be there later 2 You get sick if you don't waer warm clotnes 3 They come early if we ask them 4 i help you carry 5 We see you on Saturday 6 She ring you when set get home 7 They go when you tell Them
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
задание 1 ( все на первое место ) 1) Does 2) Do 3) Does 4) Do 5) Do 6) Do 7) Do 8) Do Задание 2 1) she'll 2) you'll 3) they'll 4) I'll 5) we'll 6) she'll 7) they'll
Гость
1does , 2do ,3does ,4do ,5do ,6do ,7do, 9do