Помогите сделать задание очень важно.present simle/заполнить пропуски глаголом. 1.Pam usually-----tennis on syndays(play) 2.They ---near the park(not/live). 3.What---ye---(want)?. 4.Jim----his homework(not/do). 5.Where---you---...

Помогите сделать задание очень важно.present simle/заполнить пропуски глаголом. 1.Pam usually-----tennis on syndays(play) 2.They ---near the park(not/live). 3.What---ye---(want)?. 4.Jim----his homework(not/do). 5.Where---you---(work). 6.My Mun---in a school(teach) 7.who---toschool by bus(come) 8.Wilma often---me a lot(help) 9.Water---at 100*C(boil) 10.What---you---for a living(do) 11We----his name(not/know) 12.I---to stay on my own (like) 13.He sometimes---to the cinema(go) 14.How----you----there(get)?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
playes don't live what do you want doesn't do where do you work teaches comes helps boils do you do don't know like goes do you get