Помогите сделать задания по Английскому языку за 5 класс 1. Представьте себя на месте Роба Маквизарда . ответьте на эти вопросы и предложения , используя выражения SURE\THAHK YOU 1) You can call me Anna . 2) Can   I  call you R...

Помогите сделать задания по Английскому языку за 5 класс 1. Представьте себя на месте Роба Маквизарда . ответьте на эти вопросы и предложения , используя выражения SURE\THAHK YOU 1) You can call me Anna . 2) Can   I  call you Rob ? 3) Can my husband take your bags ?  4)You can sid down here . 5) You can phone your mother . 6) Misha can show you your 7) I can cook English food for you .  8) Can we take you for a walk ?  9) We can go to the cihema .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)  Yes i sure 2) No i sure not 3)