Помогите сделать задания по Английскому языку за 5 класс 1. Представьте себя на месте Роба Маквизарда . ответьте на эти вопросы и предложения , используя выражения SURE\THAHK YOU 1) You can call me Anna . 2) Can I call you R...
Помогите сделать задания по Английскому языку за 5 класс 1. Представьте себя на месте Роба Маквизарда . ответьте на эти вопросы и предложения , используя выражения SURE\THAHK YOU 1) You can call me Anna . 2) Can I call you Rob ? 3) Can my husband take your bags ? 4)You can sid down here . 5) You can phone your mother . 6) Misha can show you your 7) I can cook English food for you . 8) Can we take you for a walk ? 9) We can go to the cihema .
Ответ(ы) на вопрос:
1) Yes i sure 2) No i sure not 3)