Помогите! Составить 10 предложений " Каким должен быть учитель" используя модульные глаголы

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Teacher was happy. (Счастливый) Teacher was smart (умный) Teacher was kinding (добрый) Teacher was stricting (строгий) Teacher was cheerfuling (веселый) Teacher was equitabling (справедливый) Teacher was thoughtfuling (заботливый) Teacher was calming (спокойный) Theacher was experienced (опытный) Theachet was gentle (ласковый) Theacher was fair (честный)